O Zespole » Repertuar

Księstwo Warszawskie 

Suita historycznych pieśni i tanców z okresu Księstwa Warszawskiego rozpoczynająca się Polonezem B-dur Fryderyka Chopina daje widzowi szansę zapoznania się z podniosłą, patriotyczną atmosferą tamtych czasów. Walc, galop, a zwłaszcza mazury wykonywane przez Zespół to tańce charakterystyczne dla tego okresu. Na życzenie Zespół zaprasza widzów do wspólnego poloneza ucząc ich jednocześnie podstawowych kroków i figur. Suitę kończy wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu ułanów.

Lublin

Suita lubelska z charakterystycznymi tańcami tego regionu jak mach, cygan, polka podlaska, oberek lubelski jest jedną z ciekawszych propozycji programowych Zespołu. Dużo zabawy, przekomarzania się chłopaków z dziewczynami w obrazku scenicznym 'Zabawa z turoniem', taniec z batami, oraz wspólny taniec z publicznością czynią ją dodatkowo atrakcyjną.
Widzowie będą mieć również okazję wzięcia udziału w konkursie strzelania z bata.

Rzeszów

W tej części widzowie zobaczą i usłyszą przede wszystkim charakterystyczne dla tego regionu polki takie jak bez nogę, kucana, powróz i dzwon. Nie zabraknie również nastrojowego sztajerka, zabawy z czapkami, oraz tańców z publicznością. Suita jest bardzo dynamiczna, a piękne stroje są jej dodatkowym atutem.

 

 

Kraków

Dla wielu piękny strój krakowski jest najbardziej znanym polskim strojem, a dynamiczny krakowiak najbardziej znanym polskim tańcem ludowym dobrze oddającym nasz charakter narodowy. Wszyscy znają również piosenki-krakowiaki takie jak 'Albośmy to jacy tacy...', czy 'Płynie Wisła, płynie..'. Tych krakowiaków, walczyków, polek, oraz tańców z publicznością nie zabraknie również w tej części programu Zespołu. Suita może być uzupełniona o obrazek sceniczny 'Zabawa z turoniem', oraz taniec z batami.

Łowicz

Suita w przygotowaniu.